Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Blog-NEESS-artykuly-2 (1).jpg

Lakiery hybrydowe są najpopularniejszym rozwiązaniem w stylizacji paznokci, dzięki swojej znakomitej trwałości nawet do 3 tygodni! Na pewno spotkałaś się z opinią o rzekomych negatywnych skutkach stosowania lakieru hybrydowego w stylizacji paznokci lub osłabieniu płytki po jej ściągnięciu. Zastanawiasz się czy są to prawdziwe informacje? Otóż nie! Odpowiednio wykonany manicure hybrydowy nie powoduje żadnych uszkodzeń płytki paznokcia ani jej osłabienia. Wszystko zależy od techniki aplikacji oraz jakości stosowanych produktów. Warto pamiętać o rzetelnym odświeżaniu stylizacji manicure co kilka tygodni, wtedy Twoje paznokcie pozostaną zdrowe i piękne, niezależnie od koloru, który wybierzesz!

Co tak naprawdę może zaszkodzić paznokciom?

Twoje paznokcie zasługują na szczególną opiekę, zwłaszcza jeśli często używasz lakierów hybrydowych i zmieniasz stylizację mani. Oto kilka czynników, które przyczyniają się do osłabienia i łamliwości paznokci. Pamiętaj o unikaniu takich sytuacji, aby zachować zdrowe i mocne paznokcie, nawet podczas ciągłego korzystania z lakierów hybrydowych.

1. Nieumiejętne ściąganie lakieru hybrydowego. Zbyt pośpieszne zdejmowanie lakieru hybrydowego bez stosowania odpowiedniej techniki może uszkodzić paznokcie, prowadząc do rozdwajania i łamania płytki.

2. Nadmierne piłowanie.Częste piłowanie paznokci, zwłaszcza przy aplikacji i usuwaniu lakieru, osłabia ich strukturę oraz może prowadzić do przepiłowania płytki.

3. Nie stosowanie baz i topów ochronnych.Pomijanie zabezpieczających warstw bazowej i topowej w manicure hybrydowym pozostawia paznokcie bez odpowiedniej ochrony przed uszkodzeniami.

4. Stosowanie przeterminowanych produktów.Stylizacja wykonana przeterminowanymi lakierami może prowadzić do reakcji alergicznej. Płytka paznokcia może żółknąć, kruszyć się, a lakiery hybrydowe mogą się nie utwardzać.

Jak prawidłowo nałożyć lakier hybrydowy Neess krok po kroku?

Krok 1: Przygotowanie paznokci

Zacznij od delikatnego wymodelowania paznokci pilnikiem na wybrany przez Ciebie kształt. Odtłuść płytkę paznokcia przy pomocy bezpyłowego wacika i cleanera, a następnie zaaplikuj primer.

Krok 2: Nałożenie bazy

Czas na aplikację bazy Neess! Starannie nałóż cienką warstwę produktu na każdy paznokieć, pamiętając o dokładnej aplikacji. Unikaj kontaktu bazy z naskórkiem wokół paznokci. Po nałożeniu bazy, utwardź paznokcie w lampie LED/UV przez 60 sekund.

Krok 3: Aplikacja lakieru

Wybierz swój ulubiony kolor lakieru hybrydowego Neess i nałóż pierwszą cienką warstwę na przygotowane paznokcie. Staraj się utrzymać równomierne pokrycie. Utwardź paznokcie pod lampą LED/UV przez 60 sekund. Wyjmij paznokcie z lampy, nałóż drugą cienką warstwę lakieru hybrydowego i utwardź w lampie, aby uzyskać intensywniejszy kolor.

Krok 4: Nałożenie topu

Zabezpiecz swoją stylizację topem Neess, który nada Twoim paznokciom wyjątkowy połysk i ochroni je przed czynnikami zewnętrznymi. Upewnij się, że top jest dokładnie nałożony na całą powierzchnię paznokcia. Utrwal paznokcie pod lampą LED/UV przez 60 sekund.

Krok 5: Odtłuszczanie i pielęgnacja

Przetrzyj swoje paznokcie wacikiem bezpyłowym nasączonym w cleanerze, aby usunąć warstwę dyspersyjną topu. Następnie wmasuj odżywkę do paznokci, aby je dodatkowo wzmocnić i nawilżyć.

Jak dbać o paznokcie po nałożeniu lakieru hybrydowego?

Długo wyczekiwany przez Ciebie manicure hybrydowy z lakierami Neess jest już gotowy, co dalej? Zadbaj o odpowiednią pielęgnację paznokci, aby cieszyć się nimi jak najdłużej! Zastosuj kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać piękno i trwałość manicure:

Unikaj agresywnych działań. Staraj się unikać kontaktu paznokci z twardymi powierzchniami lub narzędziami, które mogą spowodować odpryski lub uszkodzenia lakieru.

Używaj rękawiczek. Przy wykonywaniu prac domowych lub przy kontakcie z chemikaliami, załóż rękawiczki, aby chronić paznokcie i manicure hybrydowy przed uszkodzeniem.

Nawilżaj dłonie. Regularne stosowanie kremów do rąk i olejków na paznokcie pomoże utrzymać odpowiednie nawilżenie, co zwiększy trwałość lakieru.

Unikaj moczenia paznokci. Długotrwałe moczenie paznokci w wodzie np. podczas długich kąpieli, może znacznie osłabić lakier hybrydowy.

Regularnie odświeżaj manicure hybrydowy. Nie odkładaj poprawek na później, jeśli zauważyłaś drobne odpryski lub zapowietrzenia lakieru.

Stosuj odżywkę do paznokci i kremy do rąk. Stosowanie odżywek do paznokci i kremów do rąk, zwłaszcza tych wzmacniających i nawilżających, pomoże utrzymać delikatny i zdrowy wygląd naskórka oraz dłoni.

Loading...