Darmowa dostawa od 50 zł

MANICURE HYBRYDOWY KROK PO KROKU

Do najpopularniejszych metod pozwalających na zdobienie i pielęgnację paznokci należy manicure hybrydowy. Jego podstawową zaletą jest trwałość!

Prawidłowo wykonany utrzymuje się bez zarzutów nawet kilka tygodni. Zerknij poniżej i zobacz nasz poradnik jak krok po kroku wykonać manicure hybrydowy. Na co należy zwrócić uwagę przy aplikacji hybryd, co jest ważne i jakie produkty do manicure hybrydowego wybrać.  

Hybryda krok po kroku

Poniżej znajdziesz informację jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku. Wystarczy, że spróbujesz kilka razy, a manicure hybrydowy nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic.  Przeczytaj kolejne kroki uważnie i stwórz swoje wymarzone paznokcie. Pamiętaj, praktyka czyni mistrza. 

1. Przygotuj odpowiednio płytkę paznokcia

Za pomocą pilnika do paznokci nadaj odpowiedni kształ swoim paznokciom.  Następnie delikatnie odsuń skórki metalowym kopytkiem lub drewnianym patyczkiem do skórek.

Jeśli to konieczne,  usuń skórki cążkami do skórek lub frezarką.

Za pomocą bloku polerskiego o gradacji 120 należy delikatnie zmatowić płytkę paznokci, a następnie przetrzeć paznokcie cleanerem. W manicure hybrydowym używaj tylko wacików bezpyłowych,które nie pozostawiają żadnych drobinek.

PAMIĘTAJ!

Nie matowimy płytki zbyt mocno, ponieważ można w ten sposób doprowadzić do sytuacji, w której płytka będzie bardzo cienka. Taki stan płytki nie wpływa dobrze na trwałość manicure hybrydowego

W celu zwiększenia przyczepności hybrydy nałóż punktowo primer. Primer zabezpieczy płytkę przed bakteriami i grzybami, ponieważ składniki w nim zawarte sprawiają, że powierzchnia paznokcia będzie wyjałowiona. Bardzo ważna jest prawidłowa aplikacja primera.  Zaczynaj zawsze od wolnego brzegu paznokcia w stronę wału paznokcia. Pamiętaj, aby nie zalać skórek primerem. Poczekaj, aż primer wsiąknie w strukturę paznokcia. Dopiero, gdy płytka paznokcia będzie sucha, możesz przystąpić do drugiego kroku, czyli aplikacji bazy pod lakier hybrydowy. Jeśli nałożysz bazę hybrydową na mokrą płytkę paznokcia, to nie wpłynie korzystnie na trwałość manicure hybrydowego. Lakier hybrydowy po prostu odpadnie po kilku dniach.

2. Nakładanie bazy, koloru i topu

Następnie nałóż warstwę odpowiedniej dla siebie bazy hybrydowej. Możesz użyć bazy hybrydowej podstawowej lub bazy typu hard - EXTREMELY HARD BASE. Ten rodzaj bazy umożliwia delikatne przedłużenie płytki. To świetny wybór dla osób o paznokciach cienkich i łamliwych. Baza typu hard usztywni płytkę, co wpłynie korzystnie na trwałość całej stylizacji. 

Cieniutką warstwę bazy utwardź w lampie LED wg zaleceń na opakowaniu.

Następnie wybierz kolor lakieru hybrydowego np, różowy lakier, jeśli lubisz różowe paznokcie i nałóż cienką warstwę na paznokieć. Uważaj, aby nie zalać skórek. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji należy zmyć nieutwardzony lakier Cleanerem i ponownie nałożyć cienką warstwę koloru. Warstwa lakiery musi być bardzo cienka, w przeciwnym razie zmarszczy się podczas utwardzania. Pamiętaj o tym szczególnie przy lakierach hybrydowych o dużej pigmentacji np. czarny lakier hybrydowy. 

Lakierem zabezpiecz równiż wolny brzeg paznokcia. 

Utwardź w  lampie LED 30 - 60 s lub UV 120 s.  

Nałóż drugą cienką warstwę lakieru hybrydowego na płytkę paznokcia. Zabezpiecz wolny brzeg.  Ponownie utwardź w lampie LED 30 - 60 s lub UV 120 s.  

Na koniec całą stylizację zabezpiecz odpowiednim dla siebie topem hybrydowym. Zabezpiecz topem również wolny brzeg paznokcia.  Utwardź w lampie LED 30 - 60 s lub UV 120 s.  

 


3. Przetrzyj cleanerem i gotowe

WAŻNE: Jeśli używasz topu no wipe, nie musisz po utwardzeniu w lampie przemywać go cleanerem.Jak usunąć hybrydę? 


Hybrydę można usunąć delikatnie spiłowując nawierzchniową warstwę paznokcie pokrytego lakierem. Następnie należy zamoczyć wacik w specjalnym płynie do usuwania hybrydy. W naszej ofercie znajdziecie removery do usuwania hybryd, o pojemnościach 100 i 500 ml. Wacik należy przyłożyć do całej płytki paznokcia oraz owinąć folią lub nałożyć specjalny klips. Po upływie około piętnastu minut, folię można usunąć i delikatnie zdjąć lakier z pomocą drewnianego patyczka lub pilnika.

NIGDY nie zdejmuj hybrydy na siłę, ponieważ można w ten sposób doprowadzić do uszkodzenia płytki paznokcia.

Opublikowane 2019-01-01 Nowości 0

Zostaw komentarzZostaw odpowiedź

Archiwum bloga

Kategorie bloga

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Szukaj na blogu

Menu