Darmowa dostawa od 50 zł

Jak zrobić efekt ombre na paznokciach

Fantazyjne stylizacje paznokci są coraz częściej wybierane zamiast klasycznego manicure z jednym kolorem. Często lubimy zaszaleć i eksperymentujemy ze zdobieniami oraz kolorami. Paznokcie są jednym z elementów stylizacji, w którym możemy sobie pozwolić na kompletne szaleństwo. Mieszanie barw, łączenie różnych odcieni i kolorów daje kapitalne efekty i w bardzo fajny i kreatywny sposób ożywia stylizacje.

Ombre na paznokciach

Jedną z popularniejszych metod zdobienia paznokci, którą pokochały kobiety jest ombre na hybrydzie.. Polega ona na łączeniu ze sobą minimum dwóch kolorów z łagodnym przejściem pomiędzy jednym, a drugim odcieniem. Efekt jest oszałamiający, kolory delikatnie się łączą, tworząc oryginalną całość, przypominającą paletę barw.

W takim połączeniu przepięknie będą wyglądać pastelowe czy też neonowe kolory. Ciemne tony zyskają głębię koloru i nutę tajemniczości.  Kolory możemy łączyć dowolnie, na zasadzie podobnych odcieni, na zasadzie kontrastu lub skojarzeń. Wszystko zależy od naszych upodobań i nastroju. Kluczowe w stylizowaniu paznokci metodą ombre jest subtelne przejście pomiędzy kolorami. To właśnie delikatne łączenie się barw, dyskretne przenikanie się i łączenie zapewniło tej metodzie stylizacji paznokci taka popularność.

Ombre na paznokciach hybrydowych

Zastanawiałaś się w jaki sposób zrobić ombre na paznokciach? Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki tutorial krok po kroku. Możesz zrobić manicure hybrydowe z modnym zdobieniem ombre w domu.   Do przygotowania paznokci ombre będą potrzebne podstawowe produkty do manicure hybrydowego: polerka, baza, top, lakiery hybrydowe- my polecamy lakiery hybrydowe kolorystycznie spójne, na przykład kolekcja MANIFESTACJA. Można tam znaleźć piękne pastelowe odcienie.

Niezbedna będzie gąbeczka lub specjalny pędzelek do ombre.

 Jak zrobić ombre na paznokciach gąbką

Jeśli chcesz nauczyć się wykonywać ombre na pznokciach hybrydowych potrzbujesz do tego gąbeczki do makijażu. Gąbki kosmetycznej, która służy m.in. do aplikacji kosmetyków na twarz. Zalecamy przycięcie jej do mniejszego formatu, co znacznie ułatwi pracę nad ombre.

Ombre na paznokciach krok po kroku

 

 

  Przygotowujemy płytkę paznokcia do manicure, nadajemy płytce odpowiedni kształt, matowimy blokiem polerskim, usuwamy skórki i przemywamy paznokieć cleanerem.

  •          Na cały paznokieć nakładamy kolor bazowy cienką warstwą. Kolor ten jest na ogół jaśniejszym odcieniem z wybranego zestawu. Utwardzamy paznokcie w lampie LED.
  •          Na folie aluminiową wylewamy kilka kropel lakieru, który będzie bezpośrednio się łączył z nasza bazą. Końcem gąbeczki zbieramy odrobine lakieru i delikatnie stemplujemy paznokieć mniej więcej do połowy.     
  •          Całość utwardzamy w lampie LED.
  •          Na czysty kawałek folii wylewamy kilka kropel lakieru hybrydowego w  kolejnym kolorze. Moczymy rant gąbeczki w lakierze i stemplujemy paznokieć, zaczynając nieco wyżej niż poprzednio. Całość utwardzamy  w lampie LED.
  •          Krok ten powtarzamy, aż użyjemy wszystkich kolorów z naszego zestawu, a efekt przejścia będzie taki jakiego oczekujesz.
  •          Na koniec całą stylizację zabezpieczamy topem i utwardzamy w lampie LED.
  •          Gotowe!

Jak wykonać ombre na paznokciach bez gąbeczki?

Piękne ombre możesz wykonać bez użycia gąbeczki, niemożliwe? Możliwe, potrzebujesz do tego jedynie pędzelek do ombre. Jest to akcesorium z wyprofilowanym, płaskim włosiem o poszarpanym kształcie. Praca z pędzelkiem do ombre różni się nieco od ozdabiania paznokci gąbeczką. Obydwie te techniki mają swoich zwolenników. Od Ciebie zależy, którą wybierzesz dla siebie. Oto krótki tutorial jak wykonać manicure ze zdobieniem ombre na paznokciach.

paznokcie ombre krok po kroku

Ombre krok po kroku z użyciem pędzelka do ombre

  •         Przygotowujemy płytkę paznokcia do manicure, nadajemy płytce odpowiedni kształt, matowimy blokiem polerskim, usuwamy skórki i przemywamy paznokieć cleanerem.
  •         Na cały paznokieć nakładamy kolor bazowy cienką warstwą. Kolor ten jest zwykle jaśniejszym odcieniem z wybranego zestawu. Utwardzamy paznokcie w lampie LED.
  •         Na ¾ długości paznokcia nakładamy drugą warstwę koloru bazowego, a na pozostałą część drugi, wybrany kolor. Za pomocą pędzelka do ombre mieszamy ze sobą kolory w miejscu, w którym się łączą. Robimy to          pionowymi, delikatnymi ruchami.

Kiedy efekt jest już zadowalający, utwardzamy całość w lampie LED.

 

 

Manicure ze zdobieniem ombre to hit ostatniego sezonu! Kilka kolorów na jednym paznokciu i efektowne przejście kolorystyczne daje niesamowite wrażenie.  Polecamy sprawdzić tą technikę na własnych pazurkach!

Opublikowane 2020-03-12 0

Zostaw komentarzZostaw odpowiedź

Archiwum bloga

Kategorie bloga

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Szukaj na blogu

Menu